ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

KÜLTÜR
Folklor
Halk Oyunları
Anamur Hikayeleri-Şiirleri
Efsane-Masal-Atasözü...
Anamurlu Yazarlar ve  Kitapları
Anamurlu Ünlüler
Anamur Gazete ve Gazetecileri
    - Mehmet Ali Keskinaslan
    - Halil Aydoğdu
    - Mustafa Doğruer
    - Mehmet Kara
    - Turhan Ada
    - Zümrüt Cömertler
    - Kamil Cömertler
    - Mitat Ünal
    - Osman Mert
    - Önder Demir
Dokuma ve El Sanatları

 

ANAMUR GAZETE ve GAZETECİLERİ


ANAMUR'DA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GAZETE ve GAZETECİLER

 

MEHMET ALİ KESKİNASLAN (Toros Haber Gazetesi)

 

Mehmet Ali KESKİNASLAN, Anamur-1961 doğumludur. Yıllarca Anamur noterliğ yapmış olan rahmetli Ziya KESKİNASLAN’ın oğludur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü 1986 mezunudur.

 

Gazeticilik hayatına Devekuşu Reklam Ajansında metin yazarlığı ile başlamıştır. Daha sonra Anamur’a gelerek mahalli gazete yayımcılığına başlamış ve Toros Haber Gazetesini çıkarmaya başlamıştır. Çıkardığı Toros Haber gazetesi İlçe gündeminin oluşturulmasında etkin roller üstlenmiştir. Bir grup genç ve bürokrat girişimcinin öncülüğünde çıkarılan edebiyat ve kültür dergisi SEDİR dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır. MHP ilçe başkanı olduğu dönemde aylı MHP bültenini yayımlamıştır. Anamur Radyo_Televizyonu(ART) kurucuları içerisinde yer almıştır. 2000 yılına kadar da kendisine ait eski belediye pasajındaki matbaa işletmeciliği işini sürdürmüştür. Şu anda; Akdeniz Postası Gazetesinde köşe yazarlığını sürdürmekte ve Aanmur Gazeteciler Cemiyetinde görev yapmaktadır.

 

Mehmet Ali KESKİNASLAN gazeteciliğinin yanı sıra renkli bir siyasi kimliğe de sahiptir. 1991 yılından itibaren üç dönem MÇP ve MHP İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır. Siyasi çalışmaları sırasında ilk defa MHP Anamur’da Belediye Başkanlığı ve 10 Beldiye Meclis üyeliği kazanmıştır. Yine aynı dönemde belde belediyesi olarak kurulmuş oalan Çarıklar Belediye Başkanlığı kazanılmıştır. MHP Milletvekili aday adayı olmak için parti başkanlığından ayrılmıştır. Siyasi faaliyetlerini MHP üyesi olarak sürdürmektedir. 2009 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde MHP belediye başkan aday adayı olarak  siyasi çalışmalar yapmıştır.

 

Mehmet Ali KESKİNASLAN’ın yazılmış “Fatihin Emaneti” adlı özgün bir tiyatro eseri de bulunmaktadır.

 

Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin Kurucu Başkanı ve Halen Yönetim Kurulu üyesidir. Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Mehmet Aliş KESKİNASLAN askerliğini kısa dönem olarak yapmıştır. İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]