ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

KÜLTÜR
Folklor
Halk Oyunları
Anamur Hikayeleri-Şiirleri
Efsane-Masal-Atasözü...
Anamurlu Yazarlar ve  Kitapları
Anamurlu Ünlüler
Anamur Gazete ve Gazetecileri
    - Mehmet Ali Keskinaslan
    - Halil Aydoğdu
    - Mustafa Doğruer
    - Mehmet Kara
    - Turhan Ada
    - Zümrüt Cömertler
    - Kamil Cömertler
    - Mitat Ünal
    - Osman Mert
    - Önder Demir
Dokuma ve El Sanatları

 

ANAMUR GAZETE ve GAZETECİLERİ


ANAMUR'DA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GAZETE ve GAZETECİLER

 

HALİL AYDOĞDU

 

Halil Aydoğdu 1955 yılında Anamur’da doğdu.İlk ve orta okul tahsilini Anamur’da lise tahsilini Mersin Öğretmen Okulu’nda tamamladı.

 

1972 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesi Gökçe Köyü’nde ilkokul öğretmeni olarak hayata atıldı.Beş yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra öğretmenlikten ayrıldı.1977-1980 yılları arasında Anamur’da kuruculuğunu Besim ATALAY’ın yaptığı Anamur’un Sesi gazetesini çıkardı.

 

Vasıflı mahalli gazete olarak Anamur’un Sesi gazetesini okuyucularının hizmetine sundu. 1981 yılında yüksek tahsilini tamamlayarak Erzincan Çayırlı Lisesi öğretmeni olarak meslek hayatına geri döndü.Daha sonra Antalya Gündoğmuş Lisesi matematik öğretmenliği,Alanya Toslak Sabır Erkin İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevini sürdürdü.

 

1991 yılında Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı. 11 yıl bu görevi sürdürdükten sonra 26 yıllık devlet hizmeti vererek emekli oldu.

 

2004- 2008 yılları arasında Anamur MHP ilçe başkanlığı yaptı. Evli ve Ayça, Aslı  isimli 2 kız çocuğu sahibi olan Halil AYDOĞDU, 2009 Mahalli idareler seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Anamur Belediye Başkan aday adayı olarak çalışmalar yapmıştır.

Partisi tarafından aday yapılmayan Halil AYDOĞDU MHP'den ayrılarak 29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde AKP Belediye Meclisi üyesi adayı olmuş ve seçilmiştir. Bu görevi halen sürdürmektedir.

 

   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]